Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidməti tərəfindən Ağdam və Ağdərə rayonlarında da əməyin mühafizəsi ilə bağlı maarifləndirmə tədbirləri təşkil edib.
Hər iki rayondakı 40 müəssisədə keçirilən tədbirlər həmin müəssisələrin işəgötürənlərinin nümayəndələri və işçilərindən ibarət 600-ə yaxın şəxsi əhatə edib.
Tədbirlərdə Xidmətin, Azərbaycan Respublikasının Minatəmizləmə Agentliyinin, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin, Nazirliyin tabeliyindəki Dövlət Məşğulluq Agentliyinin əməkdaşları iştirak ediblər.
İştirakçılara iş yerlərində sağlam və təhlükəsiz əmək şəraitinin təmin edilməsi ilə bağlı əmək qanunvericiliyinin əsas tələbləri barədə məlumat verilib.
Həmçinin əməyin mühafizəsi üzrə yeni dövlət standartlarının tətbiqi, iş yerlərinin attestasiyasının aparılması qaydaları, mina təhlükəsizliyinin əsas prinsipləri və mümkün risklərin qarşısının alınması yolları diqqətə çatdırılıb.
İştirakçılara müvafiq mövzular üzrə yaddaş kitabçaları, bukletlər və digər məlumatlandırıcı materiallar təqdim olunub, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

The Ministry of Labor and Social Protection of Population's State Labor Inspectorate Service also held awareness-raising activities regarding labor protection in the regions of Aghdam and Aghdara.
The events held in 40 enterprises in both regions covered about 600 people, including representatives of employers and employees of those enterprises.
Participants included staff from the Service, the Mine Action Agency of the Republic of Azerbaijan, the Small and Medium Business Development Agency, and the State Employment Agency affiliated with the Ministry.
The participants were informed about the main requirements of labor legislation on ensuring healthy and safe working conditions in the workplace.
The application of new state standards on labor protection, the rules for conducting workplace certification, the main principles of mine safety, and ways to prevent possible risks were also brought to attention.
The participants received memory books, booklets, and various informative resources on pertinent subjects, and their inquiries were addressed.