Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyinin əməkdaşları Ağdam, Xocalı və Cəbrayıl rayonlarında sakinlərlə növbəti səyyar görüşlər keçiriblər.
Görüşlər zamanı sakinlərin məşğulluq imkanları qiymətləndirilib, onların peşə bacarıq və təcrübələri, hansı fəaliyyət sahələrində işləməyə olan maraqları müəyyən edilib. Sakinlərə Agentliyin xidmətləri, aktiv məşğulluq tədbirləri (işlə təminat, özünüməşğulluq proqramı, peşə hazırlığı kursları və s.) barədə məlumat verilib.
Qiymətləndirmələrin nəticələrinə uyğun olaraq, sakinlərin qeyd edilən proqramlara cəlb edilmələri üçün ilkin qeydiyyatı aparılıb.
Dövlət Məşğulluq Agentliyi tərəfindən Xankəndi və Zəngilanda isə işəgötürənlərlə görüşlər keçirilib. İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə məşğulluğun təminatı istiqamətində görülən birgə işlərdən bəhs olunub.
Agentliyin fəaliyyət istiqamətləri, işəgötürənlərlə birgə icra etdiyi proqramlar, o cümlədən əlavə iş yerlərinin yaradılması, məqsədli proqramlar və s. barədə işəgötürənlər məlumatlandırılıb, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Employees of the State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population held another series of outreach meetings with residents in the districts of Aghdam, Khojaly, and Jabrayil.
During the meetings, residents’ employment opportunities were assessed, and information was gathered regarding their professional skills, experience, and areas of interest for employment. Residents were also informed about the Agency’s services and active labour market measures, including employment support, the self-employment program, vocational training courses, and other initiatives.
Based on the assessment results, preliminary registration was carried out to facilitate their participation in the relevant programs.
The State Employment Agency also held meetings with employers in Khankendi and Zangilan. Discussions focused on joint efforts to promote employment in the liberated territories.
Employers were informed about the Agency’s areas of activity, programs implemented jointly with employers, including the creation of additional jobs and targeted programs, and their questions were answered.