Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi tərəfindən Ağdam şəhərində növbəti əmək yarmarkası təşkil olunub.
Aktiv məşğulluq tədbirində dövlət və özəl sektordan olan 20-dək işəgötürən iştirak edib. Yarmarkada əməliyyatçı mühasib, avtoçilingər, dəzgah operatoru, dərzi, mühəndis, elektrik-qaz qaynaqçısı, ofisiant, çeşidləyici, avtokar sürücüsü, mexanik və s. peşə istiqamətləri üzrə 160-dan çox vakansiya təqdim olunub.
Yarmarkaya qatılan vətəndaşlara vakansiyalar və iş öhdəlikləri haqqında məlumat verilib. Müraciət edən şəxslərin CV-ləri qəbul edilərək nəzərdən keçirilib, uyğun namizədlərin qeydiyyatı aparılıb.
Həmçinin, iştirakçılara işğaldan azad olunmuş ərazilərimizdə icra olunan digər aktiv məşğulluq tədbirləri ilə bağlı məlumat verilib.

The State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population organised another employment fair in the city of Aghdam.
Around 20 employers from both the public and private sectors participated in the active labour market event. More than 160 vacancies were presented in professions including accountant-operator, auto mechanic, machine operator, tailor, engineer, electric and gas welder, waiter, sorter, forklift driver and mechanic.
Participants were informed about available vacancies and job responsibilities. CVs submitted by job seekers were reviewed and suitable candidates were registered.
Attendees were also informed about other active employment programmes being implemented in the liberated territories.