Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin Ahıl şəxslər üçün sosial xidmət müəssisəsinin sakinləri növbəti dəfə Bakıda keçiriləcək üçüncü “Gimnastika hamı üçün” beynəlxalq “Challenge” turnirində iştirak edəcək.
Müəssisənin yarışda iştirak edəcək sakinləri üçün mütəxəssislər tərəfindən intensiv məşqlər təşkil edilir. Onlar məşq zamanı müxtəlif rəqslər, fləşmob çıxışları və sadə akrobatik hərəkətlər icra edirlər.
Ahılların proqrama uyğun hazırlaşmaları və turnirdə fərqlənmələri məqsədilə keçirilən məşqlər SSRİ idman ustası Rəna Manafova tərəfindən aparılır. Artıq bir neçə ildir yarışda iştirak edən ahıllar bu dəfə turnirdə 10 nəfərdən ibarət komanda ilə təmsil olunacaqlar.
Xatırladaq ki, iyunun 28-29-da Dənizkənarı Milli Parkda təşkil olunacaq “Challenge”də 5 müxtəlif ölkənin 54 komandası yer alacaq. İştirakçılar iki yaş kateqoriyası (50 yaşdan aşağı və 50 yaşdan yuxarı) üzrə proqramlarda çıxış edəcəklər. Tədbir ustad dərsləri, komandaların rəngarəng çıxışları və əyləncə proqramlarından ibarət olacaq.
Turnirin məqsədi ahıl şəxslərin fiziki aktivliyini artırmaq, onların sosial həyata inteqrasiyasını dəstəkləmək və sağlam həyat tərzini təşviq etməkdir.

Residents of the Social service institution for the elderly of the Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population will once again participate in the third international “Challenge” tournament “Gymnastics for All” to be held in Baku.
Intensive training is organized by specialists for the residents of the institution who will participate in the competition. During the training, they perform various dances, flash mob performances and simple acrobatic movements.
The trainings, which are conducted in order for the elderly to prepare for the program and distinguish themselves in the tournament, are conducted by USSR Master of Sports Rana Manafova. The elderly, who have been participating in the competition for several years now, will be represented in the tournament this time with a team of 10 people.
It should be noted that 54 teams from 5 different countries will take part in the “Challenge” to be held on June 28-29 in the Seaside National Park. Participants will perform in programs in two age categories (under 50 and over 50). The event will consist of master classes, colorful performances by teams, and entertainment programs.
The goal of the tournament is to increase the physical activity of older people, support their integration into social life, and promote a healthy lifestyle.