Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu tərəfindən Bakı, Sumqayıt şəhərləri və Abşeron rayonu üzrə fevral ayının pensiyaları ödənilib.
Habelə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu tərəfindən muxtar respublika üzrə bu ayın pensiya ödənişi həyata keçirilib.
1 yanvar 2026-cı ilədək təyin edilmiş bütün növ pensiyalar ilin əvvəlindən 9,3 faiz indeksləşdirilərək artırılıb.
Fevral ayının pensiyaları da yeni artımlarla birgə ödənilib, həmçinin indeksləşdirmə üzrə yanvar ayının artımı fevral ayının pensiyasına əlavə olunub.
Respublikamızın digər bölgələri üzrə, habelə güzəştli şərtlərlə pensiya hüququna malik şəxslərin pensiyaları da bu ay qrafik üzrə ödəniləcək.

The State Social Protection Fund under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population paid February pensions for Baku, Sumgait and the Absheron district.
Additionally, the State Social Protection Fund under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population of the Nakhchivan Autonomous Republic carried out pension payments for this month in the autonomous republic.
All types of pensions assigned until January 1, 2026 were increased by 9.3 percent through indexation from the beginning of the year.
February pensions were paid together with the new increases, and the January increment resulting from indexation was also added to the February pension.
Pensions for other regions of the country, as well as for persons entitled to pensions on preferential terms, will also be paid this month in accordance with the schedule.