Gələn ay, dekabrın 5-də Bakı şəhərində Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv dövlətlərin əmək, məşğulluq və sosial müdafiə nazirlərinin birinci iclası keçiriləcək.
Tədbirdə təşkilata üzv olan (Azərbaycan, Türkiyə, Özbəkistan, Qazaxıstan, Qırğızıstan) və müşahidəçi ölkələrin (Şimali Kipr Türk Respublikası, Macarıstan, Türkmənistan) əmək, məşğulluq, sosial müdafiə qurumlarının rəhbər şəxsləri və TDT-nin rəsmilərinin iştirakı nəzərdə tutulub.
Təşkilata üzv və müşahidəçi ölkələr arasında əmək və sosial müdafiə sahəsində əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsinə xidmət edəcək iclasın yekununda Birgə Bəyannamə imzalanacaq.

On December 5, the first meeting of labour, employment, and social protection ministers of the Organization of Turkic States will be held in Baku.
The event will be attended by the heads of labour, employment and social protection agencies of member states (Azerbaijan, Türkiye, Uzbekistan, Kazakhstan, Kyrgyzstan) and observer countries (Turkish Republic of Northern Cyprus, Hungary, Turkmenistan), as well as officials of the OTS.
A Joint Declaration is expected to be signed at the conclusion of the meeting, which will contribute to further strengthening cooperation among member and observer countries in the field of labour and social protection.