Beynəlxalq Pensiya və Sosial Fondlar Assosiasiyası ilə Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə Bakıda keçirilən beynəlxalq konfransın iştirakçıları 1 saylı Bakı DOST Mərkəzində olublar.
Qonaqlar burada əhaliyə göstərilən xidmətlərlə tanış olublar. DOST mərkəzlərinin fəaliyyəti və iş prinsipi barədə onlara məlumat verilib. Daha sonra keçirilən görüşdə DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov nümayəndə heyətinə DOST konsepsiyası barədə ətraflı məlumat verib. Görüşdə tərəflər arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Konfrans iştirakçıları DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzində də olublar. Mərkəzin direktoru Elnarə Ənsari müəssisənin fəaliyyəti barədə məlumat verib. Qeyd olunub ki, 2021-ci ildən fəaliyyət göstərən DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzi Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü ilə yaradılıb. Burada həssas qruplardan olan şəxslərin müxtəlif fəaliyyət istiqamətləri üzrə yaradıcı potensialına dəstək işləri aparılır.
Konfrans iştirakçılarına Musiqi istiqaməti üzrə təlimlərə cəlb olunmuş təlimçi və benefisiarların ifasında proqram təqdim olunub. Həmçinin qonaqlar təlim prosesini izləyib, Mərkəzin müxtəlif peşə-yaradıcılıq otaq və studiyalarında hazırlanmış əl işlərindən ibarət sərgiyə baxıblar.

Participants of the international conference held in Baku, jointly organized by the International Association of Pension and Social Funds and the State Social Protection Fund, visited Baku DOST Center No. 1.
The guests got acquainted with the services provided to the population here. They were informed about the activities and working principles of DOST centers. Later, at the meeting, the Chairman of the Board of Directors of the DOST Agency, Farid Mammadov, provided the delegation with detailed information about the DOST concept. The prospects for cooperation between the parties were discussed at the meeting.
The conference participants also visited the DOST Center for Inclusive Development and Creativity. The director of the center, Elnara Ansari, provided information about the activities of the institution. It was noted that the DOST Inclusive Development and Creativity Center, which has been operating since 2021, was established at the initiative of First Vice-President Mehriban Aliyeva. Work is underway here to support the creative potential of people from vulnerable groups in various areas of activity.
The conference participants were presented with a program performed by trainers and beneficiaries involved in the Music training. The guests also watched the training process and viewed an exhibition of handicrafts made in various vocational and creative rooms and studios of the Center.