Beynəlxalq Pensiya və Sosial Fondlar Assosiasiyası və Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə bu gün Bakıda beynəlxalq konfrans keçirilir.
Konfrans iştirakçıları tədbirin açılışından öncə Zəfər parkını və Fəxri xiyabana gələrək Ümummilli Lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər.
Ulu Öndərin xatirəsi ehtiramla yad edilib, məzarı üzərinə gül dəstələri qoyulub. Görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da xatirəsi ehtiramla anılaraq, məzarı üzərinə gül dəstələri düzülüb.

An international conference is being held in Baku today, jointly organized by the International Association of Pension and Social Funds and the State Social Protection Fund under the Ministry of Labour and Social Protection of Population.
Before the opening of the event, the conference participants visited Victory Park and the Alley of Honor, where they paid tribute to the memory of National Leader Heydar Aliyev by laying flowers at his grave.
The memory of the Great Leader was honored with deep respect, and flowers were also laid at the grave of prominent ophthalmologist and academician Zarifa Aliyeva.