Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun (DSMF) gəlirləri bu ilin yanvar - mart aylarında proqnozla müqayisədə 14 faiz (249 mln. manat) çox olmaqla 2 mlrd. 14 mln. manat təşkil edib.
Fondun gəlirləri tərkibində məcburi dövlət sosial sığorta daxilolmaları həmin dövrdə proqnoza nisbətən 8 faiz (114 mln. manat) artaraq 1 mlrd. 475 mln. manat olub.
Birinci rübdə DSMF-nin xərcləri isə 1 mlrd. 864 mln. manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrünə nisbətən 10 faiz (163 mln. manat) çoxdur.

In the first quarter of 2025, the revenues of the State Social Protection Fund under the Ministry of Labour and Social Protection of Population amounted to 2 billion 14 million manat, which is 14% (249 million manat) higher than the forecast for the period.
Among the Fund’s revenues, mandatory state social insurance contributions increased by 8% (114 million manat), reaching 1 billion 475 million manat compared to the forecast.
In the first quarter, the expenditures of the State Social Protection Fund amounted to 1 billion 864 million manat, which is 10% (163 million manat) higher compared to the same period last year.