Böyük Qayıdış proqramına uyğun olaraq Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Məşğulluq Agentliyi işğaldan azad olunmuş ərazilərimizdə aktiv məşğulluq tədbirlərini davam etdirir.
Agentlik bu gün Laçında növbəti əmək yarmarkası keçirib. Laçın rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyinin dəstəyi ilə keçirilən yarmarkada 9 işəgötürən tərəfindən 213 vakansiya təqdim olunub.
Onların sırasında həkim, elektrik, xəzinədar, aşpaz, sürücü, təsərrüfat işçisi, ofisiant, qeydiyyatçı, gözətçi və s. kimi vakansiyalar yer alıb.
Tədbirə qatılan sakinlərə vakansiyalar, iş öhdəlikləri barədə məlumat verilib, vakansiyalara uyğun namizədlərin qeydiyyatı aparılıb.

In line with the Great Return program, the State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population continues active employment measures in our territories liberated from occupation.
Today, the Agency held the next job fair in Lachin. At the fair organized in Lachin with the support of the Special Representation of the President of the Republic of Azerbaijan, 213 vacancies were presented by 9 employers.
Among the vacancies were positions such as doctor, electrician, cashier, cook, driver, maintenance worker, waiter, registrar, security guard, etc.
Participants of the event were informed about the vacancies and job responsibilities, and registration of candidates suitable for the vacancies was carried out.