Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyi tərəfindən bu il 2809 imtiyazlı şəxs yollayışla təmin olunaraq sanator-kurort və müalicə mərkəzlərinə yola salınıb.
Həmin şəxslər əlilliyi olan şəxslər və şəhid ailələrinin üzvlərindən ibarət olub. Yollayışla təmin edilən uşaqlar həmin mərkəzlərə valideynlərindən birinin müşayiəti ilə yola salınıblar.
Qeyd edilən imtiyazlı şəxslər respublikamızın müxtəlif ərazilərində yerləşən sanatoriya-kurort və müalicə mərkəzlərində xəstəliklərinə uyğun müalicə kursu keçiblər.

The Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection has provided 2,809 eligible individuals with referrals to sanatoriums and rehabilitation centres this year.
The beneficiaries included persons with disabilities and members of martyrs' families. Children receiving referrals travelled to the centres accompanied by one of their parents.
The beneficiaries underwent treatment courses tailored to their medical needs at various sanatoriums and rehabilitation centres across Azerbaijan.