Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyi bu il məişət zorakılığından zərər çəkmiş 41 nəfəri sosial reabilitasiya xidmətləri ilə təmin edib. Onlardan 25 nəfəri uşaqlardır.
Onlar Agentliyin müvafiq müəssisəsində 2021-ci ildən fəaliyyət göstərən Məişət zorakılığından zərər çəkmiş şəxslər üçün sosial reabilitasiya şöbəsində xidmətlərə cəlb olunublar.
Həmin şəxslərin sosial reabilitasiyası, sosial statuslarının bərpası ilə bağlı fərdi iş planı üzrə işlər aparılıb.
Qeyd şöbədə müasir tələblərə uyğun şəraitin yaradılıb və şöbəyə qəbul edilən şəxslər sosial-məişət, sosial-iqtisadi, sosial-psixoloji, tibbi-sosial, sosial-məsləhət yardımı xidmətləri ilə əhatə olunurlar.

This year, the Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population provided social rehabilitation services to 41 people affected by domestic violence. Of them, 25 were children.
They received services at the Department for Social Rehabilitation of Persons Affected by Domestic Violence, which has been operating at the Agency's relevant institution since 2021.
Individual work plans have been implemented to support the social rehabilitation of these individuals and the restoration of their social status.
It should be noted that the department has been equipped with facilities meeting modern standards, and individuals admitted to the department receive social and household, socio-economic, socio-psychological, medical-social and social counselling services.