Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyi bu il məişət zorakılığından zərər çəkmiş 61 nəfəri sosial reabilitasiya xidmətlərinə cəlb edib.
Onlar Agentliyin müvafiq müəssisəsində 2021-ci ildən fəaliyyət göstərən Məişət zorakılığından zərər çəkmiş şəxslər üçün sosial reabilitasiya şöbəsində xidmətlərlə əhatə olunublar.
Həmin şəxslərin sosial reabilitasiyası, sosial statuslarının bərpası ilə bağlı fərdi iş planı üzrə tədbirlər görülüb.
Qeyd olunan şöbədə müasir tələblərə uyğun şərait yaradılıb. Məişət zorakılığından zərər çəkmiş şəxslərə burada sosial-məişət, sosial-iqtisadi, sosial-psixoloji, tibbi-sosial, sosial-məsləhət yardımı xidmətləri göstərilir.

The Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population has provided social rehabilitation services to 61 individuals affected by domestic violence this year.
These individuals received services at the Agency’s Social Rehabilitation Department for Victims of Domestic Violence, which has been operating since 2021.
Within the framework of individual work plans, measures were taken to support their social rehabilitation and restore their social status.
The department is equipped with modern facilities and provides victims of domestic violence with social-household, socio-economic, socio-psychological, medical-social, and counselling services.