Əmək və Əhalinin Sosial Müdafəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi Cəbrayıl, Qubadlı və Zəngilan rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyinin dəstəyi ilə Cəbrayıl rayonunda növbəti əmək yarmarkası keçirilib.
Aktiv məşğulluq tədbirində işsiz və işaxtaran şəxslərə 20 müəssisə tərəfindən növbətçi mühəndis, aqronom, nəqliyyat üzrə mütəxəssis, mexanik, elektrik montyoru, mühəndis, operator, qaynaqçı, avtokar sürücüsü, fəhlə, usta və s. peşə istiqamətləri üzrə 100-ə yaxın vakansiya təqdim edilib.
Vakansiyalara müraciət edən şəxslərə iş yerləri üzrə tələblər barədə məlumat verilib, uyğun şəxslərin qeydiyyatı aparılıb.
Tədbirdə Agentliyin Qarabağ Peşə Hazırlığı Mərkəzi də öz stendi ilə iştirak edib. İşsiz və işaxtaran şəxslərə Mərkəzdə təşkil edilən peşə kursları, bu kurslara cəlb edilmək üçün müraciət qaydaları barədə məlumat verilib.
Qeyd edək ki, ötən dövrdə Dövlət Məşğulluq Agentliyi işğaldan azad edilmiş ərazilərdə 36 əmək yarmarkası, 1 peşə yarmarkası keçirib.

The State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population, with the support of the Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan in the Jabrayil, Gubadli, and Zangilan districts, held another labour fair in Jabrayil.
At the active labour market event, nearly 100 vacancies were presented by 20 enterprises for unemployed and job-seeking individuals in fields such as duty engineer, agronomist, transport specialist, mechanic, electrical fitter, engineer, operator, welder, forklift driver, worker, and craftsman.
Applicants were informed about job requirements, and suitable candidates were registered.
The Karabakh Vocational Training Centre of the Agency also participated in the event with its stand. Information was provided to job seekers about vocational courses organised at the Centre and the application procedures.
It should be noted that the State Employment Agency has previously organised 36 labour fairs and 1 vocational fair in the liberated territories.