Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi cəzaçəkmə yerlərindən azad olunmuş şəxslər üçün aktiv məşğulluq proqramlarını davam etdirir.
Cari ilin 5 ayı ərzində bu kateqoriyadan olan daha 444 şəxs işlə təmin edilib, 6 şəxs özünüməşğulluq proqramına cəlb olunub.
Eyni zamanda, həmin şəxslər əmək bazarının tələblərinə uyğun şəkildə peşə hazırlığı kurslarına da cəlb edilirlər. Yanvar-may ayları ərzində 28 nəfərin peşə hazırlığına cəlb edilməsi təmin olunub.
Hazırlıq kurslarını uğurla bitirənlərin müvafiq sahələr üzrə işlə təmin olunmalarına dəstək göstərilir.

The State Employment Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population continues to implement active employment programs for persons released from prisons.
During the 5 months of the current year, an additional 444 persons from this category were provided with jobs, and 6 persons were involved in the self-employment program.
At the same time, these persons are also involved in vocational training courses in accordance with the requirements of the labor market. During January-May, 28 persons were involved in vocational training.
Support is provided to those who successfully complete the training courses to find jobs in relevant fields.