Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində bu il daha 85 nəfər müharibə veteranına biznes planlarına uyğun aktivlər verilib.
Mal və materiallar formasında verilmiş aktivlər hesabına onlar istehsal və xidmət, kənd təsərrüfatı üzrə kiçik ailə bizneslərini qurublar.
Proqrama cəlb edilənlər üçün ilkin mərhələdə biznes təlimləri təşkil olunur. Təlimləri bitirdikdən sonra seçdikləri iqtisadi fəaliyyət sahələri üzrə biznes planlarına uyğun aktivlərlə təmin edilirlər.

Within the framework of the self-employment programme, the Ministry of Labour and Social Protection of the Population provided assets this year to 85 additional war veterans in accordance with their business plans.
Using the assets provided in the form of goods and materials, they have established small family businesses in production and services, as well as in agriculture.
At the initial stage, business training sessions are organised for programme participants. Upon completion of the training, they are provided with assets corresponding to their business plans in their chosen economic activity sectors.