Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzi və filiallarında hazırda 200-ə yaxın benefisiara xidmət göstərilir.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın təşəbbüsü ilə yaradılan, 2021-ci ilin oktyabr ayında açılışı olan Mərkəzdə həssas qruplara aid şəxslərin yaradıcı potensialının, bacarıqlarının inkişafına və cəmiyyətə inteqrasiyasına dəstək göstərilir.
Cənubi Qafqazda ilk və ən böyük inklüziv yaradıcılıq və inkişaf məkanı olan bu Mərkəzin filialları da fəaliyyət göstərir. Mərkəz və filiallarında hazırda təlimlərdə iştirak edənlərdən:
DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzi və onun filiallarında ötən dövr ərzində ümumilikdə 700 nəfərdən çox benefisiar müxtəlif fəaliyyət istiqamətləri üzrə xidmətlərdən faydalanıb.

The DOST Center for Inclusive Development and Creativity and its branches under the Ministry of Labour and Social Protection of Population are currently serving nearly 200 beneficiaries.
Established under the initiative of First Vice President Mehriban Aliyeva, the Center, which opened in October 2021, supports the development of creative potential, skills, and the integration of individuals from vulnerable groups into society.
This Center, the first and largest inclusive creativity and development space in the South Caucasus, also operates branches. Currently, among those participating in the Center's training programs are:
Over the past period, more than 700 beneficiaries have benefited from various services provided at the DOST Center for Inclusive Development and Creativity and its branches.