Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin WUF13 "Urban Expo" sərgisindəki pavilyonu forum günlərində fərqli mədəniyyətlərin və inklüziv dəyərlərin qovuşduğu məkana çevrilib.
Mərkəz tərəfindən bu gün də yerli və xarici ziyarətçilər üçün inklüziv mühiti və yaradıcılığı tərənnüm edən müxtəlif proqramlar təşkil olunub.
Təsviri incəsənət istiqaməti üzrə master-klasda yerli və xarici qonaqlar təlimçilərin köməkliyi ilə ölkəmizin müxtəlif tarixi-memarlıq abidələrinin eskizlərini çəkiblər. Sərgi iştirakçıları həm öz bacarıqlarını göstərib, həm də Azərbaycanın zəngin mədəni irsi ilə yaxından tanışlıq fürsəti qazanıblar.
Pavilyonda Mərkəzdə təlimlərə cəlb olunmuş həssas kateqoriyalara aid şəxslərin ərsəyə gətirdikləri əl işlərindən ibarət sərgi də nümayiş etdirilir.
Ziyarətçilərə Mərkəz və filiallarının fəaliyyət istiqamətləri, fərdi yanaşma üsulu, həssas qrupların cəmiyyətə inteqrasiyası və sosial-psixoloji dəstək xidmətləri ilə bağlı görülən işlər barədə məlumat verilir, maarifləndirici bukletlər paylanılır.
Qeyd edək ki, DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin pavilyonu beynəlxalq platformada inklüziv cəmiyyət modeli və yaradıcı potensialın dəstəklənməsi baxımından mühüm önəm kəsb edir.

The pavilion of the DOST Inclusive Development and Creativity Center, operating under Azerbaijan’s Ministry of Labour and Social Protection of Population, has become a space where different cultures and inclusive values come together during the days of the WUF13 “Urban Expo” exhibition.
Today as well, the Center organized various programs promoting inclusive environment and creativity for both local and foreign visitors.
During the fine arts master class, local and international guests, with the assistance of trainers, drew sketches of various historical and architectural monuments of Azerbaijan. Exhibition participants had the opportunity both to demonstrate their skills and to become more closely acquainted with Azerbaijan’s rich cultural heritage.
The pavilion also features an exhibition of handicrafts created by individuals from vulnerable groups who have participated in training programs at the Center.
Visitors are provided with information about the activities of the Center and its branches, individual approach methods, and the work carried out in the areas of social integration and socio-psychological support services for vulnerable groups. Informational brochures are also distributed.
It should be noted that the pavilion of the DOST Inclusive Development and Creativity Center holds significant importance on the international platform in terms of promoting an inclusive society model and supporting creative potential.