Bu il peşə təhsili müəssisələrinə qəbul olanlar arasında Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin həssas qruplardan olan benefisiarları da var.
Mərkəzdə rəqs istiqaməti üzrə təlimləri bitirən Aytac Həziyeva Mədəniyyət və Sənətkarlıq üzrə Bakı Dövlət Peşə Təhsil Mərkəzinin Veb dizayn və proqram təminatı ixtisasına qəbul olub.
Təsviri incəsənət istiqaməti üzrə təlimlərdə iştirak etmiş Ləman Məmmədova təhsilini 1 nömrəli Bakı Tibb kollecində Mamalıq işi ixtisası üzrə davam etdirəcək.
Təsviri incəsənət üzrə təlimləri uğurla tamamlayan digər benefisiar İbrahim Abdullayev isə 7 nömrəli Bakı Peşə Məktəbində Telekominikasiyada kompüter texnikasının istismarı üzrə operator ixtisasında təhsil alacaq.
Tələbə olmağın sevincini yaşayan gənclərimizi təbrik edir, gələcək həyatlarında uğurlar arzulayırıq!

This year, among those admitted to vocational education institutions are beneficiaries from vulnerable groups of the DOST Inclusive Development and Creativity Center under the Ministry of Labour and Social Protection of Population.
Aytaj Haziyeva, who completed dance training at the Center, was admitted to the Web Design and Software program of the Baku State Vocational Education Center for Culture and Crafts.
Leman Mammadova, who took part in fine arts training, will continue her studies in the Midwifery program at Baku Medical College No. 1.
Another beneficiary, Ibrahim Abdullayev, who successfully completed fine arts training, was admitted to Baku Vocational School No. 7 to study as an Operator in Computer Equipment Operation in Telecommunications.
We congratulate our young people on becoming students and wish them success in their future endeavors!