DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin benefisiarlarının rəsm əsərləri Cənubi Koreyanın Pyonqtek şəhərində keçirilən 2025-Beynəlxalq Uşaq İncəsənət Mübadiləsi Sərgisində nümayiş etdirilir.
"Pyeongtaek" Beynəlxalq Mübadilə Fondunun təşkil etdiyi sərgi bu il “Dünyamız üçün sülh” mövzusuna həsr olunub.
Sərgidə Mərkəzin benefisiarları Davud İsmayılzadə, Süleyman Hüseynzadə, Behbud İsmayılzadə, Məryəm Əliyeva, Gülər İsmayılzadə və Elmira Əlimanlının həmin mövzuda çəkdikləri rəsm əsərləri sənətsevərlər tərəfindən maraqla qarşılanır.
Sərginin açılış tədbirində Azərbaycan Respublikasının Koreya Respublikasındakı səfirliyinin nümayəndələri də iştirak edib. Pyonqtek şəhərinin meri Jung Jang Seon və digər çıxış edənlər mədəniyyətlərarası dialoqa töhfələrinə görə iştirakçı ölkələrə təşəkkürlərini bildiriblər.
Əl işlərində həssas qruplardan olan uşaq və yeniyetmələrin insanlar arasında harmoniya və qarşılıqlı anlaşma, sülh, cəmiyyətdə bərabərlik haqqında bağlı düşüncələri əks olunub.
Dünyanın 30-dan çox ölkəsindən 300-ə yaxın əl işinin təqdim edildiyi sərgi iyulun 11-dək davam edəcək.

The paintings of beneficiaries of the DOST Center for Inclusive Development and Creativity are being exhibited at the 2025 International Children's Art Exchange Exhibition held in Pyeongtaek, South Korea.
The exhibition organized by the "Pyeongtaek" International Exchange Foundation is dedicated to the theme "Peace for Our World" this year.
At the exhibition, the paintings of the Center's beneficiaries Davud Ismailzada, Suleyman Huseynzada, Behbud Ismailzada, Maryam Aliyeva, Guler Ismailzada and Elmira Alimanli on the same theme are being received with interest by art lovers.
Representatives of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Republic of Korea also attended the opening ceremony of the exhibition. Pyeongtaek City Mayor Jung Jang Seon and other speakers expressed their gratitude to the participating countries for their contributions to intercultural dialogue.
The handicrafts reflect the thoughts of children and adolescents from vulnerable groups about harmony and mutual understanding among people, peace, and equality in society.
The exhibition, which features nearly 300 handicrafts from more than 30 countries around the world, will continue until July 11.