Prezident İlham Əliyevin 21 iyun 2025-ci il tarixli Sərəncamı ilə “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalları ilə təltif edilmiş Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin 10 əməkdaşına vəsiqə və medallar təqdim olunub.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev təltif edilmiş Nazirlik əməkdaşları adından göstərilən diqqət və qayğıya görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlığını ifadə edib.
O qeyd edib ki, dövlətimizin başçısının tapşırıqları əsasında əmək, məşğulluq, sosial müdafiə sahələrində ardıcıl sosial islahatlar aparılır. Bu islahatlar prosesində, dövlət qulluğu sistemində səmərəli fəaliyyəti ilə seçilən əməkdaşlar ölkə Prezidenti tərəfindən daim yüksək dəyərləndirilir. 2018-ci ildən ötən dövrdə dövlətimizin başçısının Sərəncamları ilə Nazirliyin 141 əməkdaşı dövlət təltiflərinə layiq görülüb.
Nazir təltif edilmiş əməkdaşları təbrik edərək onlara gələcək fəaliyyətlərində yeni uğurlar arzulayıb.
Tədbirdə Nazirliyin Dövlət qulluğu və kadr məsələləri şöbəsinin müdiri Nərmin Bayramova Nazirlik sistemində dövlət qulluğunun inzibati vəzifələri üzrə vakant yerlərə işə qəbul prosesi, habelə əməkdaşların xidməti fəaliyyətinin qiymətləndirilməsi sahəsində görülmüş işlərə dair məlumat verib.
Sonra vəsiqələr və medallar təqdim edilib. Təltif edilmiş əməkdaşlar dövlətimizin başçısına onlara göstərdiyi yüksək diqqət və qayğıya, etimada görə minnətdarlıqlarını ifadə edib, gələcəkdə də daim səylə çalışacaqlarını bildiriblər.

Certificates and medals were presented to 10 employees of the Ministry of Labour and Social Protection of Population who were awarded the “For Distinction in Public Service” medals by the Decree of President Ilham Aliyev dated June 21, 2025.
Anar Aliyev, Minister of Labour and Social Protection of Population expressed gratitude to President Ilham Aliyev on behalf of the awarded Ministry employees for the attention and care shown.
He noted that, based on the instructions of the Head of State, consistent social reforms are being carried out in the fields of labour, employment, and social protection. In this reform process, employees distinguished by their effective work within the civil service system are constantly highly appreciated by the President. Since 2018, a total of 141 employees of the Ministry have been awarded state honors by the President’s decrees.
The Minister congratulated the awarded employees and wished them new successes in their future work.
At the event, Narmin Bayramova, Head of the Ministry’s Civil Service and Human Resources Issues Department, provided information about the recruitment process for vacant administrative positions within the civil service system of the Ministry, as well as work done in evaluating the employees’ official activities.
Following this, certificates and medals were presented. The awarded employees expressed their gratitude to the Head of State for the high attention, care, and trust shown to them, and stated that they will continue to work diligently in the future.