Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində yerləşən “Global Business Magazine” beynəlxalq qurumunun təşkil etdiyi “Global Business Magazine 2025” müsabiqəsində də “2025-ci ilin Ən Yaxşı Sosial Təminat Qurumu” ali mükafatına layiq görülüb.
Müsabiqədə DSMF ilə yanaşı, Türkiyə, Qətər, Belçika, Portuqaliya, Oman, Misir, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Səudiyyə Ərəbistanı və digər ölkələri təmsil edən sığorta və investisiya qurumları, maliyyə-kredit, bank, eləcə də özəl və dövlət təşkilatları iştirak edib.
DSMF-nin ölkəmizdə sosial müdafiə sahəsində aparılan ardıcıl islahatlar, əlilliyi olan şəxslər üçün inklüziv xidmətlər, bu sahədə rəqəmsal uğurlarla bağlı təqdim etdiyi müsabiqə işi beynəlxalq münsiflər tərəfindən yüksək balla qiymətləndirilib.
Fondun adı qeyd edilən beynəlxalq təşkilatın rəsmi veb səhifəsindəki qaliblərin siyahısına daxil edilib. (https://globalbizmag.com/global-business-magazine-winners-2025/)
Xatırladaq ki, bu mükafat DSMF-nin bu ilin ötən dövründə layiq görüldüyü 10-cu, 2021–2025-ci illər üzrə isə 64-cü beynəlxalq mükafatdır.

The State Social Protection Fund under the Ministry of Labour and Social Protection of Population was awarded the prestigious title of "Best Social Security Organization of 2025" in the "Global Business Magazine 2025" competition organized by the international entity Global Business Magazine, based in the United Arab Emirates.
Along with the State Social Protection Fund, insurance and investment institutions, as well as financial-credit, banking, and both private and public organizations from Türkiye, Gatar, Belgium, Portugal, Oman, Egypt, the UAE, Saudi Arabia, and other countries participated in the competition.
The State Social Protection Fund’s submission, which highlighted the consistent social protection reforms in Azerbaijan, inclusive services for persons with disabilities, and digital achievements in this area, was highly rated by the international jury.
The Fund's name wased in the list of winners on the official website of the mentioned international organization. (https://globalbizmag.com/global-business-magazine-winners-2025/)
It is worth noting that this award is the 10th international recognition the State Social Protection Fund has received this year, and the 64th award for the period 2021–2025.