Yanvar ayının sosial göstəriciləri
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun (DSMF) gəlirləri bu ilin yanvar ayında proqnozla müqayisədə 26 faiz və ya 154 mln. manat çox olmaqla 755 mln. manat təşkil edib.
Fondun gəlirləri tərkibində məcburi dövlət sosial sığorta daxilolmaları həmin dövrdə proqnoza nisbətən 3 faiz və ya 12 mln. manat artaraq 470 mln. manat olub.
Yanvar ayında DSMF-nin xərcləri 626 mln. manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrünə nisbətən 9 faiz və ya 52 mln. manat çoxdur.

Revenues of the State Social Protection Fund (DSMF) under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population amounted to 755 mln. manat in January of this year, exceeding the forecast by 26 percent or 154 mln. manat.
Within the structure of the Fund’s revenues, compulsory state social insurance contributions totalled 470 mln. manat during the reporting period, which is 3 percent or 12 mln. manat higher than projected.
In January, DSMF expenditures amounted to 626 mln. manat, which is 9 percent or 52 mln. manat higher compared to the corresponding period of the previous year.