Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin “e-sosial” portalının mobil tətbiqi vasitəsilə e-qaydada artıq 23,2 min əmək müqaviləsi imzalanıb.
Qeyd edək ki, bu mobil tətbiqə cari ilin mart ayında növbəti yenilik - əmək müqavilələrinin e-qaydada imzalanmasına imkan verən funksiya əlavə olunub.
İşəgötürən tərəfindən təsdiq üçün təqdim edilən əmək müqaviləsi vətəndaşın “e-Sosial” mobil tətbiqində əsas ekranın “Əmək müqaviləsinin imzalanması” bölməsində əks olunur.
Vətəndaşlar bu müqavilələri elektron şəkildə (“SİMA” rəqəmsal imza və ya “ASAN İmza” vasitəsilə) rahat şəkildə imzalaya bilirlər.
Bu yenilik əmək münasibətlərinin rəqəmsal müstəviyə keçidini sürətləndirməklə yanaşı, imzalanma prosesini daha çevik və vətəndaşlar üçün əlçatan edir.

23,2 thousand labour contracts were already signed in e-procedure through the “e-social” portal mobile application of the Ministry of Labour and Social Protection of Population.
It should be noted that in March of this year, another innovation was added to this mobile application - a function that allows signing labour contracts in e-procedure.
The labour contract submitted for approval by the employer is reflected in the “Signing of a Labour Contract” section of the main screen of the citizen’s “e-Social” mobile application.
Citizens can conveniently sign these contracts electronically (via the “SIMA” digital signature or “ASAN Signature”).
This innovation not only accelerates the transition of labour relations to the digital level, but also makes the signing process more flexible and accessible to citizens.