İşğaldan azad olunan ərazilərimizə köçürülən sakinlərdən bu proqram
Böyük Qayıdış proqramına uyğun olaraq Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi işğaldan azad olunan ərazilərimizə köçürülən sakinlər üçün aktiv məşğulluq tədbirlərini davam etdirir.
Agentlik Füzuli və Cəbrayıl rayonlarında özünüməşğulluq proqrama cəlb olunan bir qrup sakinə seçdikləri biznes istiqamətləri üzrə avadanlıqlar təqdim edilib.
Verilmiş avadanlıqlar hesabına proqram iştirakçıları avtotəmizləmə, un məmulatlarının istehsalı, qadın gözəllik salonu və qəssab dükanı xidmətləri üzrə kiçik biznes sahələrini yaradıblar.
Proqram iştirakçıları onlara göstərilən dəstəyə görə Prezident İlham Əliyevə təşəkkürlərini ifadə edib, özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində qurduqları təsərrüfatlarını genişləndirməyə səy göstərəcəklərini bildiriblər.
Böyük Qayıdış proqramı çərçivəsində doğma yurdlarına köçürülən sakinlərdən özünüməşğulluq proqramı vasitəsilə kiçik təsərrüfatlarını quranların sayı artıq 262-ə çatıb.

The number of residents from the liberated territories who established small businesses under this program has reached 262.
As part of the "Great Return" program, the State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population continues to implement active employment measures for residents relocated to the liberated territories.
The Agency provided a group of residents in Fuzuli and Jabrayil, who have been included in the self-employment program, with equipment for their chosen business sectors.
With the help of the provided equipment participants established small businesses in car cleaning, production of flour products, beauty salons for women, and butcher shops.
Program participants expressed their gratitude to President Ilham Aliyev for the support provided and stated that they will strive to expand the businesses they established under the self-employment program.
The number of residents who established small businesses through the self-employment program within the framework of the "Great Return" program has now reached 262.