Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən Dünya Bankının maliyyə dəstəyi ilə icra olunan “Məşğulluğa Dəstək Layihəsi” barədə növbəti ictimai dinləmələr Göygöl və Samux rayonlarında təşkil olunub.
İşsiz və işaxtaran şəxslərin iştirakı ilə keçirilən tədbirlərdə layihənin hədəf və məqsədləri, əhatə dairəsi barədə məlumat verilib.
Layihənin icrası zamanı ətraf mühit və sosial məsələlərə dair tələblərdən, proqramın gözlənilən faydalarından, layihəyə müraciət qaydalarından bəhs olunub.
“Məşğulluğa Dəstək Layihəsi” çərçivəsində avadanlıqlarla təmin edilərək kiçik bizneslərini quran və uğurla davam etdirən şəxslərin bizneslərini genişləndirməsinə dəstək məqsədilə “Həvəsləndirmə Mükafatı” müsabiqəsi də keçirilir. İctimai dinləmələr zamanı bu müsabiqədə iştirak şərtləri barədə də məlumatlar verilib.

The next public hearings on the "Employment Support Project", implemented by the Ministry of Labour and Social Protection of Population with the financial support of the World Bank, were organized in Goygol and Samukh.
Information was provided on the project's goals and objectives, scope at events held with the participation of unemployed and job seekers.
During the project's implementation, environmental and social requirements, expected benefits of the program, and application procedures for the project were discussed.
An "Incentive Award" competition is also being held to support individuals who have established and successfully continued their small businesses by providing them with equipment within the framework of the "Employment Support Project". Information was also provided on the conditions for participation in this competition during the public hearings.