Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin elektron xidmətlərinə 2026-cı ilin yanvar-iyun aylarında 3,9 milyon müraciət edilib.
Qeyd edilən dövrdə 143 min təyinat e-infrastruktur üzərindən, proaktiv qaydada həyata keçirilib, əmək, məşğulluq, sosial müdafiə sahələri üzrə 389 min elektron arayış verilib.
Son illərdə sosial sahədə icra olunan geniş elektronlaşma proqramı nəticəsində qurumun xidmətlərinin 90 faizdən çoxu e-qaydada təqdim olunur. Nazirliyin e-sistemlərinin 80-dək qurumun informasiya bazaları ilə inteqrasiyası həyata keçirilir.
Həmin qurumlardan sorğular da daxil olmaqla, bu ilin birinci yarımilində Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin e-sistemləri üzərindən sorğu, müraciət və xidmət sayı 204 milyon olub.

First-half social indicators
During January–June 2026, the Ministry of Labour and Social Protection of Population received 3.9 million applications through its electronic services.
During the reporting period, 143 thousand social benefit and service entitlements were granted proactively through the Ministry's electronic infrastructure, while 389 thousand electronic certificates related to labour, employment and social protection were issued.
As a result of the extensive digitalisation programme implemented in recent years, more than 90% of the Ministry's services are now provided electronically. The Ministry's information systems are integrated with the databases of around 80 public institutions.
Including inter-agency requests, the Ministry's electronic systems processed 204 million requests, applications and services during the first half of 2026.