Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi işğaldan azad edilmiş ərazilərdə özünüməşğulluq proqramının icrası işlərini davam etdirir.
Həmin ərazilərə köçürülmüş sakinlərdən artıq 909 sakinə bu aktiv məşğulluq proqramı çərçivəsində mal və materiallar formasında aktivlər verilib.
Verilmiş aktivlər hesabına onlar kənd təsərrüfatı, istehsal və xidmət sahələri üzrə kiçik ailə bizneslərini yaradıblar.
Özünüməşğulluq proqramına cəlb olunanlar ilk mərhələdə onlar üçün təşkil edilən təlimlərdə iştirak edərək kiçik biznesin təşkili və idarə olunması ilə bağlı bacarıqlara yiyələnirlər.

The State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population continues implementing the self-employment programme in the liberated territories.
Assets in the form of goods and materials have already been provided to 909 residents who have been relocated to these territories as part of this active employment programme.
Using the assets provided, they have established small family businesses in the fields of agriculture, production and services.
Those involved in the self-employment programme initially participate in training organised for them, where they acquire skills related to the establishment and management of small businesses.