Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi işğaldan azad olunan ərazilərə köçürülən sakinlərin aktiv məşğulluq proqramları ilə əhatə olunması tədbirlərini davam etdirir.
Həmin sakinlərdən artıq 4300 şəxsin məşğulluğu təmin edilib. Eyni zamanda sakinlər üçün peşə hazırlığı kurslarının təşkili işləri də aparılır. Artıq 206 sakin işəgötürənlərlə birgə təşkil olunan peşə hazırlığı kurslarına cəlb edilib.
Doğma yurdlarına qayıdan vətəndaşlardan 284 sakin isə özünüməşğulluq proqramına cəlb edilərək bu proqram çərçivəsində öz kiçik təsərrüfatlarını yaradıb.

The State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population continues to take measures to cover residents resettled in liberated territories with active employment programs.
More than 4300 of these residents have been employed. At the same time, work is underway to organize vocational training courses for residents. 206 residents have already been involved in vocational training courses organized jointly with employers.
Of the citizens who returned to their native lands, 284 residents were involved in the self-employment program and created their own small farms within the framework of this program.