Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi işğaldan azad olunan ərazilərə köçürülən sakinlərlə bağlı aktiv məşğulluq tədbirlərini davam etdirir.
Həmin sakinlərdən artıq 7027 şəxsin məşğulluğu təmin edilib. O cümlədən 4836 nəfərin vakansiya üzrə işlə təminatı həyata keçirilib, 589 nəfər özünüməşğulluq proqramına cəlb edilərək bu proqram çərçivəsində öz kiçik ailə təsərrüfatlarını yaradıb. 1185 nəfər isə fərdi qaydada özünüməşğul şəxslərdir.
Sakinlər üçün peşə hazırlığı kurslarının təşkili işləri də aparılır. Artıq 319 nəfər sakin işəgötürənlərlə birgə təşkil olunan peşə hazırlığı kurslarına cəlb edilib.

The State Employment Agency, subordinate to the Ministry of Labour and Social Protection of Population, continues active employment measures for residents relocated to the liberated territories.
Among these residents, employment for 7,027 persons has already been ensured. Of these, 4,836 persons have been employed in vacancies, 589 persons have joined the self-employment program and established their small family farms under this program, and 1,185 persons are individually self-employed.
Organization of vocational training courses for residents is also ongoing. So far, 319 residents have been included in vocational training courses organized together with employers.