Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyində işğaldan azad olunmuş ərazilərdə fəaliyyət göstərən işəgötürənlərlə növbəti görüş keçirilib.
Tədbirdə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi, Müdafiə Nazirliyi, Dövlət Sərhəd Xidməti, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi, Məcburi Köçkünlərin Sosial İnkişaf Fondu, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi, Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi, Minatəmizləmə Agentliyi, Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyi, Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi, İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyi, “Polat Yol Yapı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi”nin ölkəmizdəki filialı və "Körpü-Bina-Tikinti" MMC-nin nümayəndələri iştirak edib.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Vüsal Nəsirli Böyük Qayıdışa dair Dövlət Proqramının icrası işlərinin mühüm bir istiqamətinin işğaldan azad olunmuş ərazilərə köçürülən sakinlərinin məşğulluğunun təminatı olduğunu qeyd edib. O bu məqsədlə aktiv məşğulluq proqramlarının icrasında işəgötürənlərlə sıx əməkdaşlığın mühüm rolunu vurğulayıb.
Görüşdə işğaldan azad olunan bölgələriimizdə məskunlaşan və məskunlaşması nəzərdə tutulan vətəndaşların məşğulluqlarının təmin olması sahəsində görülmüş işlərdən bəhs olunub. Bu istiqamətdə tədbirlərin daha da gücləndirilməsi və səmərəliliyinin artırılması məsələləri müzakirə edilib.

The next meeting was held at the Ministry of Labour and Social Protection of Population with employers operating in the liberated territories.
The event was attended by representatives of the Ministry of Digital Development and Transport, the Ministry of Ecology and Natural Resources, the Ministry of Agriculture, the Ministry of Defense, the State Border Service, the State Committee for Affairs of Refugees and Internally Displaced Persons, the Social Fund for Development of Internally Displaced Persons, the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, Management Union of Medical Territorial Units, the Medical Territorial Units Management Union, the Mine Action Agency, the State Housing Development Agency, the State Agency of Azerbaijan Automobile Roads, the Economic Zones Development Agency, the branch of “Polat Road Construction Industry and Trade Joint Stock Company” in our country and of “Bridge-Building-Construction” LLC.
Deputy Minister of Labour and Social Protection of Population Vusal Nasirli noted that an important aspect of the implementation of the State Program on the Great Return is ensuring the employment of residents resettled in the liberated territories. He emphasized the important role of close cooperation with employers in the implementation of active employment programs for this purpose.
The meeting discussed the work done to ensure the employment of citizens who have settled and are planned to settle in our liberated regions. Issues of further strengthening and increasing the effectiveness of measures in this direction were discussed.