Ötən dövrdə özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Kürdəmir rayonunda 1600-dən çox şəxs üçün kiçik təsərrüfatlar qurulub.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev və Kürdəmir Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Elşən Həsənli özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində rayon sakinləri Məmmədov Elşən Alı oğlu və Məmmədov Səyyad Eyvaz oğlu üçün qurulmuş kiçik təsərrüfatlara baxış keçiriblər.
Özünüməşğulluq proqramının dəstəyi ilə aktivlər verilməklə E.Məmmədov üçün avtomobil şinlərinin bərpası və təmiri xidmətləri, S.Məmmədov üçün isə dönərxana üzrə kiçik təsərrüfatlar qurulub. Onlar işsiz və işaxtaran şəxslərin kiçik biznesə çıxışına imkan yaradılması, öz təsərrüfatlarını yaratmaları üçün göstərilən dəstəyə görə Prezident cənab İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.
Ötən dövrdə özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Kürdəmir rayonunda 1606 şəxs üçün kiçik təsərrüfatlar qurulub.

Over the past period, small farms have been established for more than 1,600 individuals in Kurdamir under the self-employment programme.
Minister of Labour and Social Protection of Population Anar Aliyev and Head of the Kurdamir District Executive Authority Elshan Hasanli inspected small farms established for district residents Elshan Mammadov (son of Ali) and Sayyad Mammadov (son of Eyvaz) within the framework of the self-employment programme.
With support provided through the programme, assets were allocated to establish a vehicle tire restoration and repair business for E. Mammadov, and a small döner kebab business for S. Mammadov. They expressed their gratitude to President Ilham Aliyev for the support provided in enabling unemployed and job-seeking individuals to access small business opportunities and establish their own enterprises.
Overall, small farms have been established for 1,606 individuals in Kurdamir under the self-employment programme to date.