İşəgötürənlərin nəzərinə
Müsabiqədə qalib gələn işəgötürənlərin sosial müdafiəyə xüsusi ehtiyacı olan və işə düzəlməkdə çətinlik çəkən şəxslər üçün iş yerlərinin yaradılması ilə bağlı xərclərinin 75 faizədək hissəsini Dövlət Məşğulluq Agentliyi ödəyəcək.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi sosial müdafiəyə xüsusi ehtiyacı olan və işə düzəlməkdə çətinlik çəkən şəxslərin məşğulluğunun təminatına xidmət edən məqsədli proqramların həyata keçirilməsi ilə bağlı işəgötürənlər üçün müsabiqə elan edir.
Sosial müdafiəyə xüsusi ehtiyacı olan və işə düzəlməkdə çətinlik çəkən şəxslər kateqoriyasına əlilliyi olan şəxslər, şəhid ailəsinin üzvləri, 20 yaşadək gənclər, 1 və ya daha çox uşağını təkbaşına böyüdən, 5 və daha artıq uşağı olan, habelə əlilliyi olan uşaqları tərbiyə edən valideynlər, pensiya yaşına iki ildən az qalmış şəxslər, cəzaçəkmə yerlərindən azad edilmiş şəxslər, keçmiş məcburi köçkünlər daxildir.
Müsabiqəyə aşağıdakı şərtlərə cavab verən işəgötürənlər müraciət edə bilərlər:
Dövlət, bələdiyyə orqanlarının, dövlət və ya bələdiyyə mülkiyyətində olan və ya paylarının nəzarət zərfi dövlətə və ya bələdiyyəyə məxsus olan hüquqi şəxslərin isə müsabiqədə iştirakına yol verilmir.
Müsabiqədə sosial müdafiəyə xüsusi ehtiyacı olan və işə düzəlməkdə çətinlik çəkən şəxslər üçün münasib və dayanıqlı iş yerləri yaradan, əmək bazarında ən çox tələb olunan peşələr üzrə məqsədli proqramlar təqdim edən işəgötürənlərə üstünlük veriləcək.
Hər bir işəgötürən müsabiqəyə yalnız 1 layihə təqdim edə bilər və layihə çərçivəsində yaradılacaq iş yerlərinin sayı işəgötürənin mövcud işçi sayının 10 faizi miqdarınadək, lakin ümumilikdə 20 iş yerindən çox ola bilməz.
Müsabiqədə qalib gələn işəgötürənlərin sosial müdafiəyə xüsusi ehtiyacı olan və işə düzəlməkdə çətinlik çəkən şəxslər üçün iş yerlərinin yaradılması ilə bağlı xərclərinin 75 faizədək hissəsi Dövlət Məşğulluq Agentliyi tərəfindən, azı 25 faizi isə işəgötürən tərəfindən ödəniləcək.
İşəgötürənlər aşağıda qeyd olunmuş link vasitəsilə müsabiqədə iştirak üçün müraciət edə bilərlər: https://survey.sosial.gov.az/index.php/375839?lang=az

The State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population has announced a competition for employers to implement targeted programs ensuring employment of persons with special social protection needs and those facing difficulties in finding work.
For winning employers, the Agency will cover up to 75% of the costs related to creating jobs for these individuals.
Categories of persons with special social protection needs include persons with disabilities, members of families of martyrs, youth under 20, single parents raising one or more children, parents of children with disabilities, persons less than two years away from retirement age, former prisoners, and former internally displaced persons.
Employers eligible to apply must meet the following conditions:
- Have been active during the past year and have no overdue tax or compulsory payment obligations in Azerbaijan;
- Have not reduced or cut jobs during the past year;
- Submit vacancy information to the job bank;
- Operate in agriculture, forestry and fishing, manufacturing, wholesale and retail trade, vehicle and motorcycle repair, accommodation and catering, leisure, entertainment, and arts sectors.
State, municipal bodies, and legal entities fully or partially owned by the state or municipality are not eligible to participate.
Preference will be given to employers creating suitable and sustainable jobs for persons with special social protection needs and implementing targeted programs in high-demand professions.
Each employer can submit only one project, and the number of jobs created within the project cannot exceed 10% of the employer's current workforce, but in total cannot exceed 20 positions.
For winning projects, the State Employment Agency will cover up to 75% of the costs, while at least 25% will be covered by the employer.
Employers can apply for the competition via the following link: https://survey.sosial.gov.az/index.php/375839?lang=az