Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən Dünya Bankının maliyyə dəstəyi ilə icra olunan “Məşğulluğa Dəstək Layihəsi” barədə növbəti məlumatlandırma tədbiri Şirvan şəhərində olub.
Tədbir bu Layihə barədə məlumatlılığı artırmaq, nəzərdə tutulmuş hədəf kateqoriyaları layihəyə cəlb etmək məqsədi daşıyıb.
İşaxtaran və işsiz, o cümlədən öz biznesini qurmaq istəyən şəxslərin iştirakı ilə baş tutan tədbirdə layihənin hədəf və məqsədlərindən bəhs olunub. “Məşğulluğa Dəstək Layihəsi”nin əhatə dairəsi, Layihənin icrası zamanı ətraf mühit və sosial məsələlərə dair tələblər, proqramın gözlənilən faydaları, müraciət və iştirak qaydaları barədə ətraflı məlumatlar verilib.
Layihə çərçivəsində öz bizneslərini qurmuş benefisiarların uğur hekayələrini əks etdirən videoçarxlar nümayiş etdirilib. İştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb, layihə çərçivəsində öz biznesini qurmaq istəyən şəxslərə bununla bağlı müvafiq tövsiyələr verilib.

The next information event on the “Employment Support Project”, implemented by the Ministry of Labour and Social Protection of Population with the financial support of the World Bank, was held in Shirvan.
The event aimed to raise awareness about this Project and attract the intended target categories to the project.
The event, which was held with the participation of job seekers and unemployed people, as well as people who want to start their own business, discussed the goals and objectives of the project. Detailed information was provided on the scope of the “Employment Support Project”, requirements for environmental and social issues during the implementation of the Project, expected benefits of the program, application and participation rules.
Video clips reflecting the success stories of beneficiaries who have established their own businesses within the project were shown. Questions of interest to the participants were answered, and relevant recommendations were given to those who want to start their own businesses within the project.