Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən Dünya Bankının maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən “Məşğulluğa Dəstək Layihəsi” çərçivəsində Dünya Bankının monitorinq missiyası Şamaxı rayonunda layihənin bir qrup benefisiarı ilə görüşüb.
Layihə İcra Qrupu əməkdaşlarının iştirak etdiyi görüş zamanı qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparılmış, kiçik bizneslərin inkişaf etdirilməsinə dair benefisiarlara müvafiq tövsiyyələr verilib.
Daha sonra, məlumatlılığı artırmaq, nəzərdə tutulmuş hədəf kateqoriyaları layihəyə cəlb etmək məqsədilə Şamaxı şəhərində ictimai dinləmə də keçirilib.
İşaxtaran və işsiz, o cümlədən öz biznesini qurmaq istəyən şəxslərin iştirakı ilə baş tutan tədbirdə layihənin hədəf və məqsədləri, əhatə dairəsi barədə ətraflı məlumat verilib. Layihənin icrası zamanı ətraf mühit və sosial məsələlərə dair tələblər, proqramın gözlənilən faydaları, müraciət və iştirak qaydaları diqqətə çatdırılıb.
Layihə çərçivəsində öz bizneslərini qurmuş benefisiarların uğur hekayələrini əks etdirən videoçarxlar nümayiş etdirilib.
Sonda iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb, eləcə də layihə çərçivəsində öz biznesini qurmaq istəyən şəxslərə müvafiq tövsiyələr verilib.

Within the framework of the "Support to Employment Project" implemented by the Ministry of Labour and Social Protection of Population with financial support from the World Bank a monitoring mission from the World Bank met with a group of beneficiaries in Shamakhi.
During the meeting, which was attended by the Project Implementation Team, a constructive exchange of ideas took place and the beneficiaries received relevant recommendations on developing small businesses.
Later, a public hearing was held in Shamakhi to raise awareness and engage the target groups intended for the project.
The event, attended by job seekers, unemployed individuals, and those interested in starting their own businesses, provided detailed information on the project's goals, objectives, and scope. The participants were also informed about the environmental and social requirements during the project implementation, the expected benefits of the program, as well as the application and participation procedures.
Videos showcasing success stories of beneficiaries who have established their own businesses under the project were also presented.
At the end, the participants' questions were answered, and relevant recommendations were provided to those interested in starting their own businesses within the framework of the project.