Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Əmək Bazarı və Sosial Müdafiə Məsələləri üzrə Milli Observatoriya ABŞ-də yerləşən nüfuzlu “Communitas” beynəlxalq təşkilatının müsabiqəsində uğur qazanıb.
Observatoriyanın təlim sahəsindəki fəaliyyəti beynəlxalq səviyyədə yüksək qiymətləndirilib və “İctimai Xidmətdə Liderlik və Korporativ Sosial Məsuliyyət” kateqoriyası üzrə xüsusi mükafata layiq görülüb. (https://enter.amcpros.com/communitas/entry/national-observatory-training-report/)
Müsabiqədə müxtəlif ölkələrdən olan dövlət və özəl sektor təmsilçiləri iştirak edib. Təqdim olunan layihələr peşəkar münsiflər heyəti tərəfindən sosial təsir, davamlılıq və innovativ yanaşma kimi əsas meyarlar üzrə qiymətləndirilib.

The National Observatory on Labour Market and Social Protection Issues under the Ministry of Labour and Social Protection of Population won an award at the prestigious “Communitas” International Competition, organized by a U.S.-based organization.
The Observatory's activities in the field of training were highly appreciated at the international level, earning it a special award in the “Leadership in Public Service and Corporate Social Responsibility” category. (https://enter.amcpros.com/communitas/entry/national-observatory-training-report/)
Representatives from both the public and private sectors of various countries participated in the competition. The projects submitted were evaluated by a professional jury based on key criteria such as social impact, sustainability, and innovative approach.