Özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində İmişlidə qurulmuş təsərrüfatlara baxış keçirilib.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev İmişli rayonunda İmişli və Beyləqan rayonlarının sakinlərini qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl Anar Əliyev və İmişli Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Elçin Rzayev Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət ediblər.
Qəbul zamanı vətəndaşlar məşğulluq, əlillik, pensiya, mənzil təminatı, ünvanlı sosial yardım və s. məsələlərlə bağlı müraciət ediblər. Müraciət edənlər sırasında şəhid ailələrinin üzvləri və müharibə iştirakçıları da olub.
Hər bir müraciət fərdi qaydada araşdırılıb və nəticəsinə uyğun tədbirlər görülüb. Sorğu xarakterli müraciətlərlə bağlı qanunvericiliyə uyğun izahatlar verilib. Vətəndaşlar müraciətləri əsasında aktiv məşğulluq proqramlarına cəlb edilmələri üçün qeydiyyata alınıblar.
Anar Əliyev və Elçin Rzayev İmişli rayon sakinləri ─ müharibə veteranı İsayev Emil Rövşən oğlu, Həsənov Sərxan Xanoğlan oğlu və İsmayılov Ərşad Çingiz oğlu üçün özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində qurulmuş kiçik təsərrüfatlara baxış da keçiriblər.
Proqramın dəstəyi ilə aktivlər verilməklə Emil İsayev və Sərxan Həsənov üçün kişi bərbərxanası, Ərşad İsmayılov üçün isə avtoçilingər xidmətləri üzrə kiçik təsərrüfatlar qurulub. Onlar öz təsərrüfatlarını yaratmaları üçün göstərilən dəstəyə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.
Qeyd edək ki, ötən dövrdə özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində İmişli rayonunda 1700-dən çox şəxs üçün kiçik təsərrüfatlar qurulub.

On November 27, Minister of Labour and Social Protection of Population Anar Aliyev received residents of Imishli and Beylagan districts in Imishli.
Before the reception, Anar Aliyev and the Head of Imishli District Executive Authority Elchin Rzayev visited the monument of National Leader Heydar Aliyev.
Among the issues raised by citizens during the meeting were employment, disability, pensions, housing provision, targeted social assistance, and other related matters. Some of the applicants were members of martyrs’ families and war participants.
Each appeal was individually reviewed, and appropriate measures were taken based on the results. Explanations were provided for inquiry-type requests in accordance with the legislation. Citizens were registered for active employment programs based on their appeals.
Anar Aliyev and Elchin Rzayev also inspected small farms established under the self-employment program for war veteran Isayev Emil Rovshan oglu, Hasanov Sərkhan Khanoglan oglu, and Ismayilov Arshad Chingiz oglu.
With support from the program, small farms were established: a men’s barber shop for Emil Isayev and Sərkhan Hasanov, and auto locksmith services for Arshad Ismayilov. They expressed their gratitude to President Ilham Aliyev for the assistance provided to create their farms.
It should be noted that more than 1,7 thousand small farms have been established under the self-employment program in Imishli to date.