Noyabr ayının müavinət, təqaüd və ünvanlı sosial yardımları ödənildi
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu tərəfindən noyabr ayının müavinət, təqaüd və ünvanlı sosial yardımları ödənilib.
Bununla da bu ayın bütün sosial ödənişləri başa çatdırılıb.
Belə ki,
- noyabrın 7-də Bakı, Sumqayıt şəhərləri, Abşeron rayonu, Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə noyabr ayının pensiyaları,
- noyabrın 21-də digər bölgələrdə yaşayan pensiyaçıların və güzəştli şərtlərlə pensiya təyin edilmiş şəxslərin noyabr ayı üzrə pensiyaları,
- bu gün, noyabrın 26-da isə noyabr ayının müavinət, təqaüd və ünvanlı dövlət sosial yardımları ödənilib.

The State Social Protection Fund under the Ministry of Labour and Social Protection of Population has completed the payments of social benefits, pensions, and targeted social assistance for November.
With this, all social payments for the month have been finalized.
Specifically,
- On November 7, pensions for November were paid in Baku, Sumgayit, Absheron district, and the Nakhchivan Autonomous Republic.
- On November 21, pensions for other regions, including preferentially determined pensions, were paid.
- On November 26, social benefits, pensions, and targeted state social assistance for November were disbursed.