Azərbaycan Hökuməti tərəfindən Suriyadan ölkəmizə repatriasiya olunmuş daha 16 nəfər vətəndaşımız Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin müvafiq sosial xidmət müəssisəsinə yerləşdirilib. Onlardan 9-u uşaq, 7-si qadındır.
Repatriasiya olunmuş şəxslərə ilkin tibbi və sosial-psixoloji yardım göstərilib.
Vətəndaşların reabilitasiya prosesi başa çatdıqdan sonra onlar evlərinə yola salınacaqlar. Növbəti mərhələdə isə Agentliyin sosial işçiləri və psixoloqları onların yaşadıqları ünvana gedərək təfsilatlı qiymətləndirmə aparacaqlar.
Son illərdə Sosial Xidmətlər Agentliyi ölkəmizə repatriasiya edilmiş 600-dən çox şəxsi sosial reabilitasiya xidmətlərinə cəlb edib. Hazırda 84 repatriantla sosial reabilitasiya işi davam etdirilir.

Another 16 Azerbaijani citizens repatriated from Syria by the Government of Azerbaijan have been placed in a specialised social service institution operated by the Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population. Among them are nine children and seven women.
The repatriated individuals have received initial medical care and psychosocial support.
After completing the rehabilitation process, they will return to their homes. In the next stage, the Agency’s social workers and psychologists will visit their places of residence to conduct comprehensive assessments.
In recent years, the Social Services Agency has provided social rehabilitation services to more than 600 repatriated citizens. Social rehabilitation support is currently continuing for 84 repatriates.