Azərbaycan Hökuməti tərəfindən Suriyadan ölkəmizə repatriasiya olunmuş daha 23 nəfər (7 qadın, 16 uşaq) vətəndaşımız Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin müvafiq sosial xidmət müəssisəsinə yerləşdirilib.
Repatriasiya olunmuş şəxslərə ilkin tibbi və sosial-psixoloji yardım göstərilib. Vətəndaşların reabilitasiya prosesi başa çatdıqdan sonra onlar evlərinə yola salınacaqlar.
Növbəti mərhələdə isə Agentliyin sosial işçiləri və psixoloqları onların yaşadıqları ünvana gedərək təfsilatlı qiymətləndirməsini aparacaq.
Son illərdə Sosial Xidmətlər Agentliyi ölkəmizə repatriasiya edilmiş 600-dən çox şəxsi sosial reabilitasiya xidmətlərinə cəlb edib. Hazırda 76 repatriantla sosial reabilitasiya işi davam etdirilir.

Another 23 Azerbaijani citizens (7 women and 16 children) repatriated from Syria by the Government of Azerbaijan have been placed in a relevant social service institution operated by the Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population.
The repatriated individuals were provided with initial medical and socio-psychological assistance. Upon completion of their rehabilitation process, they will return to their homes.
At the next stage, the Agency’s social workers and psychologists will visit their places of residence and conduct detailed assessments.
In recent years, the Social Services Agency has involved more than 600 repatriated individuals in social rehabilitation services. Currently, social rehabilitation work is continuing with 76 repatriates.