Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin sifarişi çərçivəsində icra olunan layihə əsasında 30 şəhər və rayonda sosial reabilitasiya mərkəzləri fəaliyyət göstərir.
Bu mərkəzlər Ağstafa, Balakən, Bərdə, Beyləqan, Daşkəsən, Gəncə, Goranboy, Göygöl, Qax, Qazax, Qəbələ, Qobustan, Qusar, Kürdəmir, Masallı, Mingəçevir, Naftalan, Neftçala, Oğuz, Sabirabad, Salyan, Samux, Şabran, Şamaxı, Şəki, Tərtər, Tovuz, Yevlax, Zaqatala və Zərdabda yerləşir.
Sosial reabilitasiya mərkəzlərində əlilliyi olan uşaqlara sosial-psixoloji reabilitasiya və abilitasiya xidmətləri göstərilir. Bu xidmətlər çərçivəsində uşaqlarla fərdi və qrup şəklində psixoloji məşğələlər keçirilir, onların sosial ünsiyyət və özünəqulluq bacarıqlarının inkişafı istiqamətində iş aparılır.
Layihə əlilliyi olan 1500-dən çox uşağı əhatə edir. Məqsəd əlilliyi olan uşaqların sosial reabilitasiya xidmətləri ilə əhatə olunaraq, cəmiyyətə inteqrasiyasının dəstəklənməsi məqsədi daşıyır.

Social rehabilitation centers operate in 30 cities and regions under the project implemented under the order of the Social Services Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of Population.
These centers are located in Agstafa, Balakan, Barda, Beylagan, Dashkasan, Ganja, Goranboy, Goygol, Gakh, Gazakh, Gabala, Gobustan, Gusar, Kurdamir, Masalli, Mingachevir, Naftalan, Neftchala, Oghuz, Sabirabad, Salyan, Samukh, Shabran, Shamakhi, Sheki, Tartar, Tovuz, Yevlakh, Zagatala and Zardab.
Social rehabilitation centers provide social and psychological rehabilitation and habilitation services to children with disabilities. Within the framework of these services, psychological training is conducted with children individually and in groups, and work is carried out to develop their social communication and self-care skills.
The project covers more than 1,500 children with disabilities. The goal is to support the integration of children with disabilities into society by providing them with social rehabilitation services.