Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi tərəfindən özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində bu il daha 160 nəfər müharibə veteranı mal və materiallar formasında aktivlərlə təmin edilib.
Verilmiş aktivlər hesabına onlar istehsal və xidmət, kənd təsərrüfatı sahələri üzrə biznes planlarına uyğun kiçik ailə bizneslərini qurublar.
Özünüməşğulluq proqramına cəlb edilən şəxslər üçün ilkin mərhələdə biznes təlimləri təşkil olunur. Təlimləri bitirdikdən sonra onlara seçdikləri iqtisadi fəaliyyət sahələri üzrə aktivlər verilir.

The State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of the Population has provided assets in the form of goods and materials to an additional 160 war veterans this year under the self-employment programme.
Using the provided assets, they have established small family businesses in production and services, as well as agriculture, in accordance with their business plans.
At the initial stage, business training is organised for individuals participating in the self-employment programme. After completing the training, they are provided with assets in the economic activity areas they have selected.