Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Ordumuzun möhtəşəm Zəfər əldə etdiyi Vətən müharibəsindən sonrakı dövrdə dövlət başçısının tapşırıqları əsasında şəhid ailələri üzvləri və müharibə iştirakçıları ilə bağlı genişmiqyaslı sosial dəstək paketi icra olunur.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən həmin sosial dəstək paketi üzrə ötən dövrdə:
• şəhid ailələri üzvləri və müharibə veteranları olan 106 min şəxsə 120 min aylıq sosial ödəniş, 25,6 min şəxsə birdəfəlik ödəmə təyin olunub;
• şəhid ailələri, müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərin mənzillə təminatı proqramı 5 dəfə genişlənib, onlara 7200 mənzil və fərdi ev, müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərə 567 avtomobil təqdim edilib;
• şəhid ailələri üzvləri və müharibə iştirakçıları olan 11 min şəxsə 104 min sosial-psixoloji dəstək və reabilitasiya xidməti göstərilib;
• müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan 2465 şəxs 96 min reabilitasiya vasitəsi, o cümlədən 500-dən çox şəxs 622 ədəd yüksək texnologiyalı müasir protezlə təmin olunub;
• şəhid ailələri üzvləri və müharibə iştirakçıları olan 30 minə yaxın şəxsin məşğulluğu təmin edilib, o cümlədən 13,5 min şəxs özünüməşğulluq proqramına cəlb olunub.
Qeyd olunan sosial dəstək paketi ümumilikdə 132 min şəxsi əhatə edərək, onlara dəstək yönümlü 424 min xidmət göstərilib.

Under the leadership of President and Victorious Commander-in-Chief Ilham Aliyev, a large-scale social support package has been implemented for family members of martyrs and war participants following the Patriotic War victory.
Over the past period, the Ministry of Labour and Social Protection of the Population has provided:
- 120 thousand monthly social payments to 106 thousand persons, and one-off payments to 25,6 thousand persons
- 7,200 apartments and individual houses to families of martyrs and war-related disabled persons (a programme expanded fivefold), and 567 vehicles to persons with war-related disabilities
- 104 thousand social-psychological support and rehabilitation services to 11 thousand persons
- 96 thousand rehabilitation aids to 2,465 persons with disabilities, including 622 high-tech modern prostheses for more than 500 individuals
- Employment support for around 30 thousand persons, including 13,5 thousand persons involved in the self-employment programme
Overall, the programme covered 132 thousand individuals and delivered 424 thousand support-oriented services.