Möhtəşəm Zəfərimizlə yekunlaşan 44 günlük Vətən müharibəsindən sonrakı dövrdə dövlətimizin başçısının tapşırıqları əsasında şəhid ailələri üzvləri və müharibə iştirakçıları ilə bağlı icra olunan genişmiqyaslı sosial dəstək paketinin icrası davam etdirilir.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi tərəfindən postmüharibə dövründə bu kateqoriyalara aid olan 27,8 min şəxs məşğulluq tədbirlərinə cəlb edilib.
Onlardan 13,3 min şəxs üçün özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində kiçik bizneslər qurulub, 13,2 min şəxs isə münasib işlərlə təmin edilib.
Məşğulluq tədbirlərinə cəlb olunan şəhid ailələri üzvləri və müharibə iştirakçılarından 1,3 min şəxs üçün isə əmək bazarının tələblərinə uyğun peşələr üzrə hazırlıq kursları təşkil olunub.

Following the 44-day Patriotic War, which concluded with our Great Victory, the large-scale social support package instructed by the head of state for the families of martyrs and war participants continues to be implemented.
During the post-war period, 27.8 thousand individuals belonging to these categories have been involved in employment measures by the State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population.
Within this framework, small businesses were established for 13.3 thousand individuals under the self-employment programme, while 13.2 thousand people were provided with suitable jobs.
In addition, vocational training courses consistent with the requirements of the labour market were organised for 1.3 thousand members of martyrs’ families and war participants.