Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyində işğaldan azad olunmuş ərazilərimizdə fəaliyyət göstərən işəgötürənlərlə növbəti görüş olub.
Görüşdə Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi, Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi, “Təmiz Şəhər” ASC, “Azərişıq” ASC, “Azərenerji” ASC, SOCAR, Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsi, Ağdam, Füzuli və Xocavənd rayonlarında Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidməti, Cəbrayıl, Qubadlı və Zəngilan rayonlarında Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidməti, Laçın rayonunda Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidməti, Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidməti və Kəlbəcər rayonunda Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidmətinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Rəşad Mustafayev Qarabağ və Şərqi Zəngəzurda icra olunan aktiv məşğulluq proqramları barədə məlumat verib. Doğma yurdlarına qayıdan sakinlərin məşğulluğunun təminatına xidmət edən bu proqramların işəgötürənlərlə fəal əməkdaşlıq edilməklə daim genişləndirildiyi vurğulanıb.
İşğaldan azad edilmiş ərazilərimizə köçürülən vətəndaşların məşğulluğun təminatı sahəsində işəgötürənlərlə birgə görüləcək işlər müzakirə edilib. İxtisaslı mütəxəssislərin həmin ərazilərə cəlb edilməsi məqsədilə işəgötürənlər üçün nəzərdə tutulmuş güzəşt və imtiyazlar onların diqqətinə çatdırılıb.

A meeting was held at the Ministry of Labour and Social Protection of the Population with employers operating in Azerbaijan’s liberated territories.
Representatives of the State Committee for Refugee and IDP Affairs, Centre for Analysis of Economic Reforms and Communication, Azerbaijan State Water Resources Agency, “Tamiz Shahar” OJSC, “Azerishiq” OJSC, “Azerenerji” OJSC, SOCAR, Shusha City State Reserve Administration, the Reconstruction, Construction and Management Services of Agdam, Fuzuli and Khojavand districts; Jabrayil, Gubadli and Zangilan districts; Lachin District; Khankendi City, Aghdara and Khojaly districts; and Kalbajar District participated in the meeting.
Deputy Minister of Labour and Social Protection of the Population Rashad Mustafayev provided information on the active employment programmes implemented in Karabakh and Eastern Zangazur. It was emphasised that these programmes, aimed at ensuring employment for residents returning to their native lands, are continuously being expanded through active cooperation with employers.
The meeting discussed joint measures to be carried out with employers to ensure the employment of citizens relocated to the liberated territories.
Employers were also informed about the incentives and benefits available to them for attracting qualified specialists to these territories.