Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyi tərəfindən Xocavənd, Zəngilan, Cəbrayıl və Laçın rayonlarında sakinlərlə növbəti səyyar görüşlər keçirilib.
Görüşlərdə onların məşğulluq imkanları qiymətləndirilib, peşə bacarıqları, əmək fəaliyyətinə maraqları, məşğulluq ehtiyacları araşdırılıb. Agentlik tərəfindən həyata keçirilən aktiv məşğulluq tədbirləri (o cümlədən işlə təminat, özünüməşğulluq proqramı, peşə hazırlığı kursları və s.) barədə ətraflı məlumat verilib.
Sakinlərin maraqlarına və əmək bacarıqlarına uyğun iş yerləri ilə təmin edilmələri, özünüməşğulluq proqramına, peşə hazırlığı kursları və digər tədbirlərə cəlb edilmələri üçün ilkin qeydiyyatı aparılıb.
Eyni zamanda, Dövlət Məşğulluq Agentliyinin əməkdaşları tərəfindən Laçın rayonunda fəaliyyət göstərən işəgötürənlərlə növbəti görüş də keçirilib. İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə məşğulluğun təminatı istiqamətində görülən tədbirlər barədə məlumat verilib.
Agentliyin fəaliyyət istiqamətləri, aktiv məşğulluq proqramları, işəgötürənlərlə birgə icra etdiyi layihələr diqqətə çatdırılıb, Qarabağ Peşə Hazırlığı Mərkəzinin fəaliyyəti barədə təqdimat edilib.
Əlavə iş yerlərinin yaradılması, məqsədli proqramlar barədə də işəgötürənlər məlumatlandırılıb, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

The State Employment Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population held another series of mobile meetings with residents in the Khojavand, Zangilan, Jabrayil, and Lachin districts.
During the meetings, participants’ employment opportunities were assessed, while their professional skills, interest in employment, and labor market needs were studied. Detailed information was provided about the Agency’s active employment measures, including job placement, the self-employment program, vocational training courses, and other initiatives.
Preliminary registration was carried out to ensure residents are provided with jobs suited to their interests and professional skills, as well as to involve them in self-employment programs, vocational training courses, and other activities.
At the same time, employees of the State Employment Agency also held another meeting with employers operating in the Lachin district. Information was presented about measures being implemented to ensure employment in the liberated territories.
The Agency’s areas of activity, active employment programs, and joint projects carried out with employers were highlighted, and a presentation was made on the activities of the Karabakh Vocational Training Center.
Employers were also informed about the creation of additional jobs and targeted programs, and their questions were answered.