Ötən dövrdə özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Qobustan rayonunda 555 şəxs üçün kiçik təsərrüfatlar qurulub.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev və Qobustan Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Adil Məmmədov özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində rayon sakinləri Cəfərov Balazər Fazil oğlu və Ağayev Vüsal Ramiz oğlu üçün qurulmuş kiçik təsərrüfatlara baxış keçiriblər.
Özünüməşğulluq proqramının dəstəyi ilə aktivlər verilməklə B.Cəfərov üçün telefon təmiri, V.Ağayev üçün isə avtomobil şinlərinin bərpası və təmiri xidmətləri üzrə kiçik təsərrüfatlar qurulub. Onlar işsiz və işaxtaran şəxslərin kiçik biznesə çıxışına imkan yaradılması, öz təsərrüfatlarını yaratmaları üçün göstərilən dəstəyə görə Prezident cənab İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.
Qeyd edək ki, ötən dövrdə özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Qobustan rayonunda 555 şəxs üçün kiçik təsərrüfatlar qurulub.

Over the past period, small farms have been established for 555 individuals in the Gobustan district under the self-employment programme.
Anar Aliyev and Adil Mammadov visited small farms established for district residents Balazar Jafarov and Vusal Aghayev under the self-employment programme.
With the support of the programme and the provision of assets, a small business in mobile phone repair was established for B. Jafarov, while a small business in tyre restoration and repair services was established for V. Aghayev. They expressed their gratitude to Ilham Aliyev for the support provided in enabling unemployed and job-seeking individuals to access small business opportunities and establish their own enterprises.
It should be noted that, over the past period, small farms have been established for 555 individuals in the Gobustan district under the self-employment programme.