Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin reinteqrasiya tədbirləri nəticəsində bu il daha 64 uşağın müəssisələrdən ailələrinə qayıdışına nail olunub.
Uşaqların həmin müəssisələrinə düşməsinin qarşısının alınması da əsas fəaliyyət istiqamətlərindən biridir. Bu məqsədlə həssas qruplara aid uşaqlar və ailələri ilə bağlı sosial-psixoloji dəstək və maarifləndirmə işləri aparılır.
Cari ildə 100 uşağın ailələri tərəfindən müəssisələrə verilməsinin qarşısı alınıb. Beləliklə, həmin uşaqların öz ailələrində saxlanması təmin olunub.

As a result of the reintegration measures of the Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population another 64 children were returned to their families from institutions this year.
Preventing children from being placed in these institutions is also one of the main areas of activity. For this purpose, socio-psychological support and awareness-raising activities are being carried out for children belonging to vulnerable groups and their families.
This year, 100 children were prevented from being placed in institutions by their families. Thus, the retention of these children in their families was ensured.