Bu gün Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən şəhid ailələrinə və müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərə daha 100 mənzil verilib. Mənzillər Bakının Hövsan qəsəbəsindəki yeni yaşayış kompleksindən təqdim edilib.
4 saylı DOST Mərkəzində mənzillərin sənədlərinin təqdim edilməsi tədbiri olub.
Tədbirdə əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Vüsal Nəsirli Prezident İlham Əliyevin şəhid ailələri və müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərə xüsusi qayğısı nəticəsində həmin kateqoriyalara aid vətəndaşların sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi istiqamətində mühüm addımlar atıldığını vurğulayıb.
O bildirib ki, möhtəşəm tarixi Zəfərimizlə başa çatan 44 günlük Vətən müharibəsindən sonra dövlət başçısının göstərişi ilə şəhid ailələri və müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərin mənzillə təminatı proqramı 5 dəfə genişlənib.
Qeyd edilib ki, postmüharibə dövründə həmin kateqoriyalardan olan vətəndaşlara 6900, ümumilikdə ötən dövrdə 16 minədək mənzil və fərdi ev təqdim olunub.
Eyni zamanda, şəhid ailələri və müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərin sosial təminatının gücləndirilməsi, sosial dəstək proqramları, reabilitasiya xidmətləri ilə əhatə olunmaları, məşğulluqlarının təminatı və s. istiqamətlərdə aparılan işlərdən bəhs olunub.
Şəhid ailələrinin üzvləri və müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslər diqqət və qayğı ilə əhatə olunduqlarına, bu gün yeni mənzillərlə təmin edildiklərinə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını ifadə ediblər.

Today, the Ministry of Labour and Social Protection of Population provided 100 more apartments to families of martyrs and persons with disabilities related to the war. The apartments were presented from the new residential complex in the Hovsan settlement of Baku.
A ceremony for the presentation of the apartment documents was held at DOST Center No. 4.
During the event, Deputy Minister of Labour and Social Protection of Population Vusal Nasirli emphasized that, thanks to the special care of President Ilham Aliyev for families of martyrs and persons with disabilities related to the war, important steps have been taken to strengthen the social protection of these categories of citizens.
He noted that following the 44-day Patriotic War, under the instructions of the Head of State, the program to provide apartments to families of martyrs and persons with disabilities related to the war has been expanded fivefold.
It was reported that in the post-war period, approximately 6,900 citizens from these categories, and in total, up to 16,000 apartments and individual houses have been provided.
The event also highlighted the ongoing efforts to strengthen social protection for families of martyrs and persons with disabilities related to the war, including social support programs, rehabilitation services, and employment support.
Members of families of martyrs and persons with disabilities related to the war expressed their gratitude to President Ilham Aliyev, noting that they are covered with attention and care and were provided with new apartments today.