Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyi tərəfindən daha 62 imtiyazlı şəxs yollayışla təmin olunaraq xəstəliklərinə uyğun sanatoriya mərkəzinə göndərilib.
Onlar şəhid ailəsi üzvləri və əlilliyi olan şəxslərdir. 18 yaşınadək əlilliyi müəyyən edilmiş şəxslər valideynlərindən birinin müşayiəti ilə göndəriliblər.
Yollayışla təmin olunanlar xəstəliklərinə uyğun olaraq Naxçıvan Muxtar Respublikasındakı “Duzdağ Estate” sanatoriyasında bərpa-müalicə kursu keçəcəklər.

The Social Services Agency under the Ministry of Labour and Social Protection of Population provided 62 privileged individuals with travel vouchers, allowing them to be sent to sanatorium centers that match their health conditions.
The individuals include family members of martyrs and people with disabilities. Those who have a disability determined before the age of 18 were sent with one of their parents accompanying them.
The individuals will undergo rehabilitation and treatment courses at the "Duzdağ Estate" sanatorium in the Nakhchivan Autonomous Republic, based on their health needs.